امروز20 بهمن 1401 ساعت 09:57

در راستای سیاست‌های مدیریت شهری در زمینه محیط‌زیست، ‌همانند سال‌های گذشته از سوی معاونت خدمات شهر، مدیریت HSE و واحد آموزش و سازمان مدیریت پسماند شهرداری برنامه‌ای مشترک با اداره حفاظت محیط‌زیست و سمن‌های محیط‌زیستی فعال با همکاری دبستان غیر دولتی دخترانه فاطمیه، مراسم جشنی برگزار شد و همزمان زنگ هوای پاک به صدا درآمد. 

به گزارش سیرجان پرس، مدیر HSE شهرداری با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ زیست‌محیطی از جمله سیاست‌های شهرداری سیرجان و در صدر برنامه‌های واحد HSE شهرداری‌ست، دلیل نامگذاری روز هوای پاک را اهمیت دادن به محیط‌زیست، یادآوری به مسئولان مربوطه و ترغیب حس مسوولیت‌پذیری در مورد مسائل زیست‌محیطی در بین شهروندان جهت حفظ محیط‌زیست و هوای پاک عنوان کرد. 

سودابه شهبا گفت: شاید آلودگی هوا نامحسوس باشد اما مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در صدر آمار فوتی‌ها قرار گرفته است. وی از اجرای برنامه‌های آموزشی حفظ محیط‌زیست توسط واحد HSE شهرداری با همکاری واحد آموزش و سازمان مدیریت پسماند شهرداری، خبر داد. 

شهبا، علل ایجاد و راه‌های کاهش آلودگی هوا را از دانش‌آموزان سوال کرد. همچنین به آن‌ها توصیه نمود با استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی و دوچرخه به جای خودرو شخصی، کاهش مصرف انرژی در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط‌زیست سهیم باشند و به والدین خود سفارش کنند برای انجام معاینه فنی اتومبیل و رفع عیب جهت جلوگیری از آلودگی هوا اقدام نمایند. 

از دیگر برنامه‌های این مراسم، اجرای نمایشی با موضوع محیط‌زیست از سوی اداره محیط‌زیست شهرستان، برگزاری نمایشگاه بازیافت توسط دانش‌آموزان این دبستان و اهدای بسته‌هایی شامل کتاب آموزش محیط‌زیست، کیسه نخی و نایلون‌های تجزیه‌پذیر از سوی مدیریت HSE شهرداری به دانش‌آموزان این مدرسه بود.

                                               تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری سیرجان پرس می باشد نشر مطالب با ذکر منبع بلامانع است.                                      شماره مجوزانتشار:24133

 

Template Design:Dima Group