دوشنبه 15 آذر 1400 | Monday 6 December 2021

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان اعلام کرد: این توانایی را داریم که هر شرکتی نیاز به کار مهندسی معکوس و خدمات فنی داشته باشد، همکاری لازم را داشته باشیم.

به گزارش سیرجان پرس ،علی یعقوبی‌پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان با محمدرضا خضری‌پور معاون اداری و پشتیبانی شرکت سنگ آهن گهرزمین دیدار و گفتگو کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان در این دیدار با تبریک انتصاب خضری‌پور به‌عنوان معاون اداری و پشتیبانی شرکت سنگ آهن گهرزمین گفت: واحد سیرجان به خود می‌بالد که دانش‌آموخته و مدرس این واحد دانشگاهی، معاون بزرگ‌ترین شرکت سنگ آهن خاورمیانه شده است و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی به وجود شما افتخار می‌کند.

یعقوبی‌پور افزود: بر اساس آمار سال گذشته جشنواره فرهنگی معراج اندیشه، حدود ۲۰۰ نفر از مدیران (در رده‌های مختلف) منطقه گل‌گهر دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان بودند که این باعث افتخار ماست و این افراد جزء سرمایه‌های ما هستند و در واقع این افراد، سفیران دانشگاه آزاد اسلامی در بخش صنعت بوده و دانشگاه باید از این فرصت و نعمت حداکثر استفاده را ببرد.

وی به توان بالای علمی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: حدود هزار عضو هیئت علمی در رشته‌های معدن، متالورژی، صنایع و رشته‌های دیگری که می‌توانند در زمینه فعالیت‌های شرکت سنگ آهن گهرزمین مفید باشند در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان کرمان مشغول به‌کار هستند، این ظرفیت علمی بسیار بالایی است که می‌تواند در خدمت صنعت باشد.

این مسئول، شرایط بسیار خوب کارگاه مهندسی معکوس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان را یادآور شد و بیان کرد: کارگاه مهندسی معکوس واحد سیرجان حدود ۹ ماه است که در زمینه قطعه‌سازی فعالیت خود را آغاز کرده است و یکی از شرکت‌هایی که با آن قرارداد داریم و بیشترین کار را برایشان انجام می‌دهیم از پیمانکاران شرکت گهرزمین به نام نگین پرتو است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان افزود: این توانایی را داریم که هر شرکتی نیاز به کار مهندسی معکوس و خدمات فنی داشته باشد به آن همکاری داشته باشیم و به جرئت می‌توانیم بگوییم کارگاه مهندسی معکوس دانشگاه در آغاز کار و تا به امروز کارگاه موفقی بوده است.

یعقوبی‌پور درباره طرح‌های تحقیقاتی گفت: تیم‌های تحقیقاتی خیلی خوبی در زمینه معدن، برق، صنایع، متالورژی و مدیریت داریم که آمادگی دارند در مشکلات علمی شرکت سنگ آهن گهرزمین ورود کنند تا بتوانیم فرایندها را بهبود ببخشیم و بهره‌‌وری را افزایش دهیم.

وی فعالیت‌های مرکز آموزش‌های کوتاه مدت دانشگاه آزاد سیرجان را یادآور شد و گفت: نخستین مرکز آموزش‌های کوتاه مدت استان کرمان با مجوز رسمی در دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان راه‌اندازی شده و نزدیک دو سال است که کل آموزش‌های کوتاه مدت شرکت نظم‌آوران که تأمین کننده نیروی انسانی منطقه گل‌گهر است را واحد سیرجان انجام می‌دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان افزود: در بخش آموزش‌های کوتاه مدت ظرفیت بیشتری داریم، به‌ویژه در زمینه ایمنی، تنها دانشگاهی هستیم که مجوز برگزاری دوره‌های ایمنی از وزارت کار را داریم و اکنون نیز مجوز برگزاری دوره‌های بسیار پرطرفدار مدیرتی DBAوMBA گرفته‌ایم و مشغول پذیرش هستیم.

یعقوبی‌پور با توجه به تدوین استراتژی منابع انسانی گفت: تیم مدیریتی واحد سیرجان می‌تواند در بحث تدوین استراتژی شرکت سنگ آهن گهرزمین و هم در ذیل آن تدوین استراتژی منابع انسانی همکاری کند و با تکنیکی این استراتژی را می‌نویسیم که هنوز در کشور اجرا نشده است.

وی اظهار کرد: مدیران شهرستانی ما باید باور کنند که دانشگاه‌های شهرستان سیرجان دیگر توانمند شده‌اند و امروز کارها را می‌توانیم به دانشگاه‌ها بسپاریم و توان انجام آنها را خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان به نیاز تخصص‌های خاص شرکت گهرزمین در آینده اشاره کرد و گفت: بر اساس استراتژی‌های شرکت سنگ آهن گهرزمین که در پنج و ۱۰ سال آینده به چه تخصص‌هایی نیاز دارد، می‌توانیم آن رشته‌ها را در دانشگاهمان تأسیس کنیم و نیازهای تخصصی گهرزمین را برطرف کنیم.

همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در بخش‌های آموزشی و پژوهشی

خضری‌پور هم در این دیدار با معرفی شرکت سنگ آهن گهرزمین، مهم‌ترین دغدغه‌ جامعه را اشتغال دانست و گفت: هرچه بتوانیم در حوزه معدن تولید را افزایش دهیم یا در خطوط جدید تولیدی سرمایه‌گذاری کنیم، می‌توانیم اشتغال بیشتری برای جوانان سیرجانی ایجاد کنیم.

معاون اداری و پشتیبانی شرکت سنگ آهن گهرزمین افزود: نیروهای انسانی متخصص در پروژه‌ها جذب و گزینش شده‌اند و اکنون ۷۰۰ نیرو در حال گذراندن دوره‌های آموزشی خود در شرکت سنگ آهن گل گهر هستند و با آموزش‌هایی که در کنار افراد باتجربه دیده‌اند، نیروهای خیلی متبحری شده‌اند که پس از بهره‌برداری از پروژه‌ها به‌طور مستقیم در خطوط تولید با علم و آگاهی کامل مشغول به کار خواهند شد.

وی به شرایط بسیار خوب علمی و تخصصی نیروهای گهرزمین اشاره کرد و گفت: نیروهای جوان پرانرژی، باتجربه و تحصیلکرده داریم که فارغ التحصیل دانشگاه‌های مطرح ایران هستند که با توجه به مقالات خوبی که ارائه داده‌اند از کشورهای خارجی برایشان دعوتنامه ارسال شده و شرایطش را دارند که بروند و اگر ما حفظشان نکنیم خیلی راحت می‌روند.

معاون اداری و پشتیبانی شرکت سنگ آهن گهرزمین ادامه داد: اکنون کشورمان به دلیل مشکلات ناشی از تحریم‌ها در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار دارد و همین جوانان اقدامات ارزشمندی در حوزه بومی‌سازی تجهیزات از طریق مهندسی معکوس انجام داده‌اند و میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی ارزی برای شرکت حاصل کرده‌اند و اینگونه توانسته‌ایم تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.

خضری‌پور اظهار کرد: در هیئت مدیره شرکت گهرزمین به‌دنبال مصوبه‌ای هستیم که در جذب نیرو از نخبگان استفاده کنیم. از بین بچه‌های سیرجان و استان کرمان که رتبه‌های دورقمی کنکور را کسب کنند از همان سال به استخدام گهرزمین در بیایند و به‌عنوان بورسیه تمام هزینه‌ها توسط شرکت پرداخت شود و حقوق دریافت کنند و حتی بچه‌های دانش‌آموز که در المپیادها مقام می‌آورند، آنان را از همان زمان بورس خواهیم کرد.

وی به نقش علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان اشاره کرد و گفت: این دانشگاه همیشه در رده نخست بوده است و می‌توانیم با دانشگاه ارتباط خوبی داشته باشیم در بخش‌های آموزشی و پژوهشی که مسائل پیچیده‌ای داریم و نیاز به حل مسئله و کار پژوهشی دارد و خودمان نمی‌توانیم حل کنیم با واحد سیرجان همکاری خواهیم کرد.

دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان افزود: قصدمان این بود که از دانشگاه بخواهیم دانشجویان برترشان را در رشته‌های صنعتی به ما معرفی کنند که بتوانیم ارتباط بین دانشگاه و صنعت را برقرار کنیم. به‌طور مثال دانشجویان رشته مکانیک و برق بیایند و ببینند که در شرکت چه کاری انجام می‌شود و اپراتوری دستگاه‌ها را یاد بگیرند؛ چراکه برای دانشجویان خیلی مفید خواهد بود و این می‌تواند رزومه‌ خوبی برای آنان باشد و راحت‌تر جذب شرکت شوند.

استاد گروه حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان اظهار کرد: اگر بتوانیم دانشجویان دانشگاه را در صنعت پای کار بیاوریم و با بچه‌های باتجربه ما هماهنگ شوند برای جذب و استخدام اولویت با این دانشجویان خواهد بود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری سیرجان پرس میباشد هرگونه کپی برداری غیر مجاز بدون ذکر منبع مورد پیگیرد قانونی واقع میگردد .

Sirjan News Aggency Copyright © 2015 - 2018

Template Design:Dima Group