دوشنبه 15 آذر 1400 | Monday 6 December 2021

فرماندار سیرجان،اعضای شورای تامین و جمعی از مسئولین ذیربط در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد

به گزارش سیرجان پرس ،؛معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: در دستگاه قضایی طرح هایی تدوین شده که اقدامات پیشگیرانه در وقوع جرم دارد لذا فرهنگ سازی و پیشگیری از جرائم به مراتب بهتر از مقابله با مجرم و جرائم است .

سید مهدی قویدل با بیا اینکه پیشگیری از خشونت به صورت ویژه در دستور کار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان قرار دارد،افزود : این استان در مقابل آسیب های اجتماعی سپر بلا و در خط مقدم جبهه مبارزه و مقابله با جرایم سازمان یافته است کعه آسیب های این جرایم در وهله اول متوجه مردم منطقه است از این رو باتوجه به پهناور بودن استان و گستردگی معضلات می طلبد نگاه ویژه ای به اجرای برنامه های پیشگیرانه در استان شود.
او گفت : موقعیت شهرستان سیرجان ویژه است باید راههای مقابله با جرم هم عملی شود و می خواهیم این شهرستان الگویی باشد برای سایر شهرستان ها در کاهش جرائم و پیشگیری از جرم در سطح استان .
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تصریح کرد : ما به دنبال جامعه ای خالی از خشونت همراه با امنیت کامل هستیم و دستگاه قضائی بر مبنای برنامه جامع علمی تدوین شده، درصدد ساماندهی وضعیت کنونی است و در صدد هستیم در این مسیراز گسترش حاشیه نشینی و سکونت گاههای غیررسمی جلوگیری شود.
او افزود : پیشگیری مربوط به یک سازمان نیست وبایستی همه دستگاههای اجرایی دربحث پیشگیری از وقوع جرم مشارکت داشته باشند تا جامعه ای عاری از جرم و همراه با امنیت تشکیل دهیم و راههای جرم را قبل از وقوع جرم ببندیم.

سهراب بهاالدینی فرماندار ویژه شهرستان سیرجان نیز در این جلسه با اشاره به موقعیت شهرستان سیرجان گفت: شهرسیرجان به
دارالحسین هم مشهور وتوجه مردم به مسائل مذهبی یکی از دلایل پایین بودن خشونت در این شهر است .

او با اشاره به تصمیمات بجای شورای تامین ،تلاش دلسوزانه نیروی انتظامی وتوجه به مسائل آموزشی ، پیشگیری را بهترین راه جلوگیری از خشونت دانست .

فرماندار ویژه شهرستان سیرجان بیان داشت مشکلات اقتصادی، بیکاری، واخیرا هم کرونا باعث شده آستانه تحمل مردم کاهش که با فرهنگ سازی بجا ومناسب می‌توان گام های موثری در جهت جلوگیری از خشونت برد اشت.

شایان ذکر است در این جلسه تصمیماتی در جهت اجرای پروژه پیشگیری از خشونت در سیرجان که بعنوان شهرستان پایلوت در استان انتخاب شده اتخاذ گردید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری سیرجان پرس میباشد هرگونه کپی برداری غیر مجاز بدون ذکر منبع مورد پیگیرد قانونی واقع میگردد .

Sirjan News Aggency Copyright © 2015 - 2018

Template Design:Dima Group