دوشنبه 15 آذر 1400 | Monday 6 December 2021

مدیر کارخانه احیا شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: رکورد روزانه واحد مگامدول کوثر در ‌آبان ماه، 10 بار و در آذر ماه، چهار بار شکسته شد؛ به طوری که آخرین رکورد روزانه پنج هزار و 378 تن معادل 224 تن در هر ساعت بوده است.

به گزارش  سیرجان پرس ،حمزه ایزدی  گفت : به دو مگامدول آهن اسفنجی این شرکت با نام‌های گوهر و کوثر اشاره کرد که تا پایان آبان ماه رشد ۸ درصدی تولید آهن اسفنجی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته به ثبت رسید.

وی تحقق این مهم را ناشی از اجرای توقف سالیانه بزرگ و با کیفیت در این مجموعه برشمرد و افزود: انجام این تعمیرات ارتقای شاخص‌های آماده به کاری، عملکردی و نرخ کیفی را به دنبال داشته است.

مدیر کارخانه احیا شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر بیان داشت: این در حالی است که ظرفیت اسمی مجموعه ۲۱۲.۵ تن در هر ساعت است و این آمار به نوعی یک رکورد جهانی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هرچند در این تعمیرات سالیانه تغییر فناوری بنیادین نداشتیم اما از طریق اجرای اصلاحاتی که در سیستم نظام پیشنهادات مصوب شده بود منجر به خلق رکوردهای امسال شد.

ایزدی ادامه داد: ‌با تداوم روند فعلی تولید می‌توانیم امیدوار به کسب رکوردهای جدیدتر در سال جاری و تحقق شعار جهش تولید شویم.

ارتقای بومی‌سازی

مدیر کارخانه احیا شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در ادامه به تلاش‌های انجام شده در این مجموعه برای بومی‌سازی برخی قطعات و تجهیزات اشاره کرد و گفت: با اعتماد به شرکت‌های داخلی به ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، برای نخستین بار از الکتروموتور و کمپرسورهای تولیدی شرکت‌های داخلی استفاده و از این طریق، بخشی از فشارهای تحریم‌ها کاسته شد.

وی تصریح کرد:‌ مجموع این تلاش‌ها صرفه‌جویی ارزی دو میلیون یورویی را در هشت ماهه امسال برای شرکت به دنبال داشته است.

ایزدی یادآور شد:‌ یکی از اهم اقداماتی که در این راستا انجام شده بومی‌سازی تعمیرات و همچنین ساخت یکی از مهم‌ترین کمپرسورهای تولیدی این شرکت بوده است. این کمپرسور ساخت شرکت کوبه استیل ژاپن بوده که پس از تحریم‌ها ارتباط خود را با شرکت قطع کردند، اما با اعتماد به تولیدکنندگان داخلی توانستیم از واردات آن بی‌نیاز شویم.

وی تاکید کرد:‌ این موضوع و سایر موضوعات مشابه آن در بحث داخلی‌سازی می‌تواند به تقویت برندینگ و همچنین جلوگیری از خروج ارز از کشور و افزایش سودآوری شرکت بینجامد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری سیرجان پرس میباشد هرگونه کپی برداری غیر مجاز بدون ذکر منبع مورد پیگیرد قانونی واقع میگردد .

Sirjan News Aggency Copyright © 2015 - 2018

Template Design:Dima Group