دوشنبه 15 آذر 1400 | Monday 6 December 2021

شرکت معدنی صنعتی گل گهر با سرمایه ٣ هزار میلیارد تومانی(و ٦٠٠میلیارد تومان سرمایه ثبت نشده ) در شهرستان سیرجان استان کرمان واقع شد

به گزارش سیرجان پرس،شرکت معدنی صنعتی گل گهر با سرمایه ٣ هزار میلیارد تومانی(و ٦٠٠میلیارد تومان سرمایه ثبت نشده ) در شهرستان سیرجان استان کرمان واقع شده است. شرکت در زمینه تولید گندله با رشد ٥٠درصدی نسبت به سال قبل، در سال ٩٦ رتبه اول را با تولید بیش از ١١میلیون تن گندله در کشور کسب کرده و سهم ٣٥درصدی از تولید را به خود اختصاص داده است. طبق اهداف بلند مدت شرکت، یکی از ماموریت های مهم گل گهر تولید ٢١ میلیون تن گندله تا سال ٩٨ می باشد. در سال ٩٦ حدود ٥،٨ میلیون تن گندله در کارخانه شماره ١ و بیش از٥میلیون تن هم در کارخانه شماره ٢و همچنین ١٠٦هزارتن گندله ریز دانه را تولید کرده است.

در پایان سال ٩٦ شرکت ١٠ میلیون گندله، ١٦١ هزارتن گندله ریزدانه صادراتی و ٢٠٧هزارتن گندله ریز دانه داخلی را به فروش رسانده که جمعا ٤هزارملیارد تومان (٨١درصد مبلغ فروش ) می باشد.

بررسی عملکرد تولید و فروش گندله سال ٩٧

فروردین:

در فروردین ماه شرکت ١/١ میلیون تن گندله با نرخ ٤٤٥هزارتومان، ٥٣هزارتن گندله ریزدانه صادراتی با نرخ ٢١٨هزارتومان و ٩هزارتن گندله ریزدانه صادراتی با نرخ ١٢٤هزارتومان به فروش رسانده است که مبلغ ٥٠٠میلیارتومان فروش گندله می باشد.

(نکته مهم در این ماه افزایش ١٩درصدی نرخ گندله نسبت به ماه قبل می باشد)

اردیبهشت:

در اردیبهشت ٢میلیون تن گندله به نرخ ٥١١هزارتومان، ١٠٧هزارتن گندله ریزدانه صادراتی به نرخ ٢١٧هزار تومان و ١٨هزارتن گندله ریز دانه داخلی به نرخ ١٢٤هزارتومان به فروش رسانده و مبلغ فروش ١/١ هزار میلیارد تومان را به ثبت رسانده است.

(نرخ فروش گندله همچنان افزایش داشته است)

خرداد:

گزارش خرداد شرکت افت حدود ٥٠درصدی در فروش را نشان می دهد. در این ماه ٩٢١هزارتن گندله به نرخ ٥١٨هزارتومان و ٥٣هزارتن گندله ریزدانه صادراتی به نرخ ١٩٧هزارتومانرا به مبلغ ٥٣٣میلیارد تومان به فروش رسانده است. البته ناگفته نماند حدود ١میلیون تن گندله در این ماه تولید شده است .

بازار گندله ایران و صادرات:

با توجه به ارزش افزوده بالای گندله نسبت به کنسانتره آهن، ایجاد واحدهای گندله سازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در حال حاضر واردات گندله نزدیک به صفر شده و در ٣ماه آینده ایران در تولید گندله به خودکفایی رسیده و تا پایان سال مازاد عرضه را شاهد خواهیم بود. در سال ٩٦ به دلیل نیاز صنعت فولاد ایران و اولویت تامین بازار داخلی صادرات گندله وجود نداشت.

با بررسی های انجام شده ظرفیت تولید فولاد ایران ٢٢میلیون تن بوده و برای این میزان نیاز به ٣٠ میلیون تن گندله می باشد. در سال ٩٦ حدود ٣١ میلیون تن گندله در کشور تولید شد که ١١میلیون تن سهم شرکت گل گهر بوده است.

در سه ماهه اول سال ٩٧ حدود ٩ میلیون تن گندله در کشور تولید شده است که شرکت گل گهر با تولید ٣ میلیون تن سهم ٣٣درصدی را داشته است که تولید داخل نسبت به سال قبل ٢٨درصد رشد را داشته است.

با توجه به تامین کامل بازار داخلی و وجود مازاد عرضه در آینده نزدیک و همچنین کاهش ١٠ درصدی تعرفه صادرات گندله به ٥درصد به نظر شرکت های گندله سازی از جمله گل گهر باید خود را برای ورود به بازارهای جهانی آماده کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری سیرجان پرس میباشد هرگونه کپی برداری غیر مجاز بدون ذکر منبع مورد پیگیرد قانونی واقع میگردد .

Sirjan News Aggency Copyright © 2015 - 2018

Template Design:Dima Group