شنبه 15 آذر 1399 | Saturday 5 December 2020

 در جلسه کارگروه جمع آوری متکدیان که در دفتر رییس دادگستری و با حضور مسئولین مربوطه تشکیل شد.

به  گزارش سیرجان پرس  ،در جلسه کارگروه جمع آوری متکدیان که در دفتر رییس دادگستری و با حضور مسئولین مربوطه تشکیل شد، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گزارشی از وضعیت متکدیان و آسیب هایی که به دنبال دارند ارائه نمود. براهویی رییس دادگستری در خصوص اهمیت ساماندهی متکدیان در این جلسه اظهار داشت: به استناد مواد 712 و 713 قانون مجازات اسلامی تکدی گری جرم محسوب می شود و طبق قانون با این افراد برخورد خواهد شد.
همچنین معاون سیاسی فرمانداری در این رابطه گفت: متاسفانه افرادی سودجو با به کارگیری کودکان در حرفه تکدی گری پول های زیادی را به جیب می زنند که این افراد نیز شناسایی و به زودی به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.
وی در ادامه افزود: بحث ساماندهی متکدیان ازسال هاست که در دستور کار قرار گرفته است و این مهم بر اساس قانون بر عهده شهرداری ها گذاشته شده ، از این رو همه دستگاه ها باید همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند تا قدمی مثبت برای رفع این معضل برداشته شود.
بهاالدینی تصریح کرد: از شهروندان محترم درخواست می شود کمک های خود را به ارگان های حمایتی مانند کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی تحویل دهند تا این کمک ها به دست افراد مستحق و نیازمند برسد و زمینه مساعد برای حضور متکدیان در سطح شهر فراهم نگردد.
اجرای مستمر طرح جمع آوری متکدیان و افرادی که در چهار راه ها اقدام به فروش کالا می نمایند و یا با روش های دیگر به تکدی گری مشغولند و معرفی متکدیان ایرانی به دادگاه و برخورد مراجع قانونی با آنان و همچنین ابطال کارت اقامت متکدیانی که تبعه خارجی بوده و طرد آنان از کشور به همراه خانواده با دستور قضایی از جمله مواردی است که در این جلسه به تصویب رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری سیرجان پرس میباشد هرگونه کپی برداری غیر مجاز بدون ذکر منبع مورد پیگیرد قانونی واقع میگردد .

Sirjan News Aggency Copyright © 2015 - 2018

Template Design:Dima Group