شنبه 9 مرداد 1400 | Saturday 31 July 2021

بعد از شروع تحریم های نا جوانمردانه غرب علیه ایران با دستور رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفت تا با کمترین وابستگی به خارج نیاز های اقتصادی کشور تامین شود. در همین راستا و با تدبیر مسوولین سیرجان و همکاری خوب شرکت صنعتی معدنی گل گهر و شرکت ههای منطقه گل گهر پایلوت اقتصاد مقاومتی در منطقه تعریف شد و 5 شرکت صنعتی و معدنی به عنوان معین اقتصادی 5 بخش شهرستان انتخاب شدند تا در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در این بخش ها فعالیت نمایند.

به گزارش  روابط عمومی  وامور بین الملل شرکت توسعه  آهن و فولاد  گل گهر ؛بعد از شروع تحریم های نا جوانمردانه غرب علیه ایران با دستور رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفت تا با کمترین وابستگی به خارج نیاز های اقتصادی کشور تامین شود. در همین راستا و با تدبیر مسوولین سیرجان و همکاری خوب شرکت صنعتی معدنی گل گهر و شرکت ههای منطقه گل گهر پایلوت اقتصاد مقاومتی در منطقه تعریف شد و 5 شرکت صنعتی و معدنی به عنوان معین اقتصادی 5 بخش شهرستان انتخاب شدند تا در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در این بخش ها فعالیت نمایند.
شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر که در حال ساخت یک مجموعه پیشرفته کارخانجات تولید آهن و فولاد منطقه و حتی خاورمیانه است توانسته علاوه بر ایجاد اشتغال در منطقه گل گهر ، به عنوان معین اقتصادی بخش مرکزی شهرستان هم دستاوردهای خوبی از خود به جا گذاشته است.
در همین راستا شنبه گذشته جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی بخش مرکزی با حضور دکتر منصوری معاون توسعه و واشتغال وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی،شهباز حسن پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، منصور مکی آبادی فرماندار و سلطانی زاده مدیر عامل شرکت توسعه آن و فولاد و مردم بومی در سالن ورزشی شهدای جعفر آباد برگزار شد.
در ابتدای این جلسه منصور مکی آبادی ضمن خیر مقدم به مهمانان گزارشی از عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان ارایه کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی در شهرستان با شرکت های معین کار خود را آغاز نموده و شرکت توسعه و آهن و فولاد هم به عنوان معین اقتصاد مقاومتی بخش مرکزی  و با همکاری و مدیریت خوب مهندس سلطان زاده مدیر عامل این شرکت خروجی مناسبی داشته و شاید بتوان ازعملکرد این شرکت به عنوان تبلور اقتصاد مقاومتی در منطقه یاد کرد.
وی افزود: قرار نیست همه در منطقه گل گهر مشغول به کار شوند. شرکت توسعه آهن و فولاد با آموزش نیروی کار و پرداخت تسهیلات به خصوص در بخش روستایی قدم های بزرگی در ریشه کن کردن بیکاری برداشته است.
غلامرضا فرخی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی هم به عنوان سخنران بعدی این مراسم ازظرفیت های خوب ایجاد اشتغال در حوزه میراث فرهنگی گفت و تاکید کرد: ایجاد شغل درحوزه میراث فرهنگی باعث مهاجرت معکوس خواهد شد.
اسماعیلی مدیر کل اداره  تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان کرمان هم گفت: سهم استان کرمان ازاستخدام در بخش دولتی سالانه 500 تا 1000 نفر در سال است کما اینکه میزان ورودی جویای کار در استان حدود 35 هزار نفر است به همین دلیل ورود معین های اقتصادی در زمینه ایجاد اشتغال مهم به نظر می رسد.
مهندس مجمود سلطانی زاده مدیر عامل شرکت توسعه آهن و فولاد به عنوان میزبان این جلسه ضمن خوش آمد گویی به همه مدعوین گفت: از سال 94 که مهندس تقی زاده به عنوان مدیر عامل منطقه گل گهر منصوب شد دو هدف عمده در دستور کار خود قرار داد، افزایش تولید و توسعه و اجرای پروژه های فولادی مستقر در منطقه برای تکمیل زنجیره فولاد.
سال 96 رکورد تولید شکسته شد و بسیاری از پروژه های هم زودتر از موعد مقرر به پایان رسید.
وی افزود: شرکت توسعه آهن و فولاد در سال 95 دو کارخانه احیای مستقیم را با همت مهندسین بومی شهرستان به اتمام رسانده و کارخانه نورد با ظرفیت 3 میلیون تن ورق فولادی در حال اجراست که به زودی به بهره برداری خواهد رسید. مدیر عامل شرکت توسعه آهن و فولاد گفت: با سپرده گذاری در بانک ها و نگه داشتن سرمایه های شرکت در شهرستان حدود 6 میلیارد تومان وام کم بهره برای ایجاد اشتغال پرداخت شود.
مهندس سلطانی زاده در ادامه گفت: اعتقاد ما بر این است که توسعه هرمنطقه با تکیه بر توان تولید است . حمایت ازصنایع کوچک و متوسط که 90 درصد بار اشتغال را به دوش می کشند . در همین راستا و با همکاری بانک ها مقرر شد تسهیلات کم بهره در اختیار متقاضیان قرار دادیم.
شهباز حسن پور هم در سخنانی ضمن تشکراز مجموعه توسعه و آهن فولاد افزود: خوشبختانه این شرکت با نگاه مثبت مهندس سلطانی زاده در 2 بانک کشاورزی و رسالت توانسته تسهیلات خوبی برای ایجاد اشتغال در بخش روستایی پرداخت نمایند.
دکتر منصوری معاون توسعه واشتغال وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی طی سخنانی ضمن تشکر از تلاش های حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در زمینه اشتغال گفت: منطقه سیرجان توانایی خوبی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد و بنا به شرایط منطقه باید اشتغال ایجاد کرد و بنظر می رسد سیرجان علاوه بر توانایی در بخش های صنعتی و معدنی توانایی خوبی هم در زمینه گردشگری دارد.
دکتر منصوری  در پایان افزود:امیدوارم در جلسات بعدی علاوه بر اعلام دستاورد ها راجع به برنامه های بعدی ستاد اقتصاد مقاومتی هم صحبت کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری سیرجان پرس میباشد هرگونه کپی برداری غیر مجاز بدون ذکر منبع مورد پیگیرد قانونی واقع میگردد .

Sirjan News Aggency Copyright © 2015 - 2018

Template Design:Dima Group