يكشنبه 6 مهر 1399 | Sunday 27 September 2020

 

سرپرست استانداری کرمان گفت: حج ابراهیمی جنبه های فردی، اجتماعی، ملی و سیاسی بسیاری برای مسلمانان دارد.

به گزارش سیرجان پرس و به نقل ازروابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در دیدار با مدیرکل و کارکنان حج و زیارت استان کرمان، کار و فعالیت در حوزه حج را بسیار ارزشمند دانست و افزود: حج جنبه های فردی، اجتماعی، ملی و سیاسی دارد و انتظارات نیز از این حوزه زیاد است.
وی اظهار داشت: از منظر فردی انتظار این است که فرد بعد از سفر حج جلوه های معنویت و معرفت در رفتار و کردارش ظاهر شود و همین طور از جنبه اجتماعی حج بیانگر اجتماع عظیم خداجویان خواهد بود.
فدائی افزود: از جنبه سیاسی و ملی نیز حج بیانگر اجتماع مسلمانان در یکی بزرگترین گردهمایی های بشری است و برای ایرانیان نیز از منظر الگوبخشی برای سایر مسلمانان و هویت بخشی مهم خواهد بود.
مدیر سازمان حج و زیارت استان کرمان نیز با اشاره به برنامه های این سازمان در ایام حج اظهار داشت: در ایام حج امسال سه هزار کرمانی در قالب 22 کاروان از 4 مردادماه 1397 به عربستان اعزام می شوند که این اعزام با توجه به اینکه سهمیه استان امسال مدینه قبل است به تدریج تا 9 مردادماه صورت خواهد گرفت.
حمید عرب نژاد گفت: زیارت حاجی های کرمانی امسال ابتدا در مدینه خواهد بود و در نهایت در 5 منطقه مکه در 17 هتل ساکن خواهند شد.
وی افزود: تمامی پروازهای حجاج کرمانی امسال از طریق هواپیمای ایران ایر و هواپیمای سعودی بصورت 50 به 50 درصد انجام خواهد شد.
مدیر حج و زیارت استان با اشاره به حج اولی های امسال افزود: خوشبختانه دو هزار و 190 نفر از سه هزار حاجی کرمانی امسال برای اولین بار به سرزمین وحی اعزام می شوند که این امر در نوع خود قابل توجه خواهد بود.
عرب نژاد در ارتباط با عتبات عالیات استان نیز گفت: در حال حاضر هفته ای یک پرواز هوایی از کرمان به سمت عراق و چهار کاروان نیز از مسیر زمینی زوار کرمانی را به عتبات عالیات اعزام خواهند کرد.
وی ابراز داشت: متأسفانه وضع عتبات و عالیات در استان در برخی موارد بدلیل اعزام آزاد و بدون نظارت بعضی کارگزاران وضع مناسبی ندارد که بدین منظور دفتر مرکزی کارگزاران حج و زیارت در مرکز استان راه اندازی شده است.
نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت استان کرمان نیز گفت: ذات حج تبلور اندیشه های ناب اسلام محمدی(ص) است و نگاه به مسأله حج, نگاهی جهانی است.
حجت الاسلام حسین سازندگی افزود: امسال 22 روحانی در کاروان های اعزامی استان به حج حضور خواهند داشت و سیاست بعثه مقام معظم رهبری کاهش کارگزاران حج و افزودن به زوار بوده است.

 

تمامی حقوق متعلق به پایگاه خبری سیرجان پرس میباشد هرگونه کپی برداری غیر مجاز بدون ذکر منبع مورد پیگیرد قانونی واقع میگردد .

Sirjan News Aggency Copyright © 2015 - 2018

Template Design:Dima Group