نجات معجزه آسای مردی از اعماق چاه

با تماس شهروندان و اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان بی درنگ نیروهای عملیاتی ایستگاه های یک و دو را در قالب دو تیم امداد و نجات ساعت 12:50 ظهر دوشنبه به کوی سمنگان رهسپار کرد.

 

به گزارش سیرجان پرس ،آتش پاد سوم مهدی فیروزآبادی مدیرعامل سازمان در این باره گفت:شامگاه پنج شنبه 27 مهر، یک مرد 36 ساله در اثر شنیدن صدای عجیبی به زیرزمین ساختمان نیمه کاره همسایه رفته بود و با توجه به تاریکی زیرزمین و نداشتن دید کافی ناگهان زیر پایش خالی شد و به اعماق یک چاه ده متری سقوط کرد.
وی اضافه کرد:آتش نشانان بلافاصله با کشیدن نوار هشدار دهنده محل حادثه را ایمن سازی کردند و پس از بررسی های مقدماتی وضعیت محل سقوط و آگاهی از زنده بودن مرد جوان با بکارگیری تجهیزات لازم در کوتاه ترین زمان ممکن کارگاه نجات را در کنار چاه برپا کردند و یکی از آتش نشانان برای بیرون آوردن مصدوم به اعماق چاه رفت و با احتیاط کامل و تلاش فراوان وی را به خارج از چاه انتقال داد.
فیروزآبادی ادامه داد:با توجه به آسیب دیدگی مرد جوان از ناحیه پاها و کمر، نیروهای عملیاتی وی را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.
این مسئول در پایان افزود:خوشبختانه این مرد پس از چهار شبانه روز جدال با مرگ، توسط آتش نشانان پرتلاش و فداکار نجات پیدا کرد.


تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی سیرجان پرس محفوظ است.